ZZN

Činnosti v oblasti bezpečnosti města za měsíc listopad 2022

Z pohledu snahy o bezpečnější Český Brod nebyl listopad odpočinkovým měsícem. Jedním z prvních úkolů pro odbor rozvoje ve spolupráci s Technickými službami bylo zabezpečit areál bývalého ZZN tak, aby nemohl být obýván neoprávněnými spoluobčany. Výsledek máte možnost přímo v areálu vidět – byl uklizen různě rozmístěný stavební materiál a byl fyzicky zamezen přístup do jednotlivých nemovitostí. Dále je prostor průběžně sledován kamerovým systémem a hlídkami Městské policie.

ZZN

Strážnici Městské policie v souvislosti se změnou dopravního značení v ulicích Na Vyhlídce a v okolí častěji upozorňovali řidiče na novou dopravní situaci i na správný význam pojmu „jednosměrná pozemní komunikace“.

Dne 24. 11. se uskutečnila schůzka zástupců vedení města s ředitelem Územního odboru Kolín Policie České republiky plk. JUDr. Miroslavem Breburdou, MBA. Zástupci města se zajímali o možnosti zvýšení bezpečnosti v našem městě a apelovali na pomoc v oblasti drogové trestné činnosti. Důraz byl kladen obzvlášť na oblast nádraží a bývalého ZZN.

V brzké době byl na vlakovém nádraží Český Brod zadržen devětatřicetiletý občan, který dlouhodobě na tomto místě distribuoval marihuanu a pervitin. Distribuce se děla úplatně i bezúplatně. Průběžnou informační podporu v této věci kriminalistům poskytovali i strážníci Městské policie a Městského kamerového systému.

Nadrazi

Je zřejmé, že výskyt drog ve městě není o jednom distributorovi a bude se jednat o dlouhodobý boj, který nemusí mít konce. Nicméně je to záležitost, kterou v Českém Brodě nesmíme podceňovat a už vůbec ne přehlížet či jakkoliv tolerovat! Dle nedávno zjištěných poznatků pouliční dealeři dávali zdarma či za úplatu „fety“ i dětem. Jeden vazebně stíhaný dealer situaci v brodských ulicích nezachrání. Proto i tímto způsobem apelujeme a prosíme občany města o zvýšenou pozornost, všímavost a „pomoc“ při potírání této zvlášť závažné trestné činnosti. Pakliže máte konkrétní informace či pouhé podezření, nebo pořídíte fotografii (video), pošlete poznatek e-mailem na ko.oo.brod@pcr.cz(Policie ČR) či rovnou volejte linku 158. Poznatek lze zaslat i anonymně.

Nebo např. budete-li si myslet, že někde v parčíku od hloučku dětí cítíte pach kouře marihuany, nebo zaznamenáte jiné protiprávní jednání, kontaktujte Městskou policii na tel.: 736 675 756. Jestliže strážníci vyjedou zbytečně, resp. na místě nezjistí protiprávní jednání, tak se ve výsledku nic neděje – Městská policie je tu pro všechny občany a pro vyšší bezpečnost v našem městě.

Ing. Evžen Pospíšil, člen Rady města a zastupitel pověřený řízením Městské policie, pospisil@cesbrod.cz